אודות האתר

היי!

ברוכים הבאים לאתר שאילתות מהחיים. בבלוג/אוסף של שאלות אני מרכז מקרים מעניינים שיצא לי להתקל בהם במסגרת העבודה. לרוב זה יהיה משהו שפתרתי ואחשוב לעצמי “מגניב! בא לי שעוד אנשים יתנסו בזה” ואעלה את השאלה לפה כדי שתוכלו לנסות לפתור לבד, ולהשוות לפתרון שלי. כמובן כל הדאטה עובר איזשהי אנונימיזציה כך שלא יהיו פרטים מזהים.

כל שאלה תפורסם עם דאטה לתרגול בסביבה עצמית (אצלכם במחשב). ניתן יהיה להעתיק את הקוד; כמובן שהרצתו היא באחריותכם בלבד. ברגע ששאלה חדשה תצא אעדכן את דרכי הפתרון לשאלה מהשבוע הקודם. על חלק מהשאלות אענה גם בפורמט של סרטון.

לצערי, המון מעבודת האנליסט לא קיימת בבלוג הזה, וזה שאילת השאלות האנליטיות שיביאו אותנו לכתוב את הקוד שיתן לנו את הדאטה שאנחנו צריכים. עם זאת, אני מאמין שהאתגרים הללו יוכלו לעזור לכם לתרגל בעצמכם ובכך להתכונן למשרה הראשונה/הבאה. חלק מהשאלות יהיו לכם קלות, חלק אולי קשות; מקווה כי מכולם תלמדו!

התרגילים מחולקים לשתי רמות קושי שונות: מתקדם ו-בסיסי. אלה תגיות שתוכלו לראות בעמוד הראשי ולסנן שאלות לפיהן. שאלות עם התגית ‘בסיסי’ לא בהכרח קלות למי שכרגע לומד את השפה; הן בסיסיות במובן שהן עולות הרבה בשגרת העבודה שלי. אלה לדעתי גם שאלות שהייתי שואל בריאיון עבודה כדי לסמן וי שהאנליסט יודע SQL. שאלות עם תגית מתקדם הן יותר קשות ונדירות, כאלה שאני נתקל בהן אחת לכמה חודשים.

את האתר הרמתי באמצעות Quarto, שזה בגדול פלטפורמה בקוד פתוח לפרסום של דברים, שווה לנסות :)

מוזמנים להירשם לניוזלטר ולקבל תזכורת כשיוצאת שאלה ויחד איתה הפתרון לשאלה הקודמת. ואם ממש אהבתם/זה עזר לכם מוזמנים עוד יותר לתמוך בי :)